Nejčtenější články

Přivoláváme jaro novou výzdobou. Z ruliček toaletního papíru vyrábíme narcisky, sněženky, tulipány a...
Pokud chceme péct kváskový chléb, tak si musíme pěstovat kvásek. Je to jednodušší než se zdá. Jednoduchý...
Univerzální návod na čepičku. Ten se pak dá rozšířit na sovičku nebo ušanku nebo nechat jen tak.
Tvořeníčko pro děti od dvou let. Potřebujete k tomu lepidlo v tyčince, papír a krepák. Můžete takto...
Zkuste si uháčkovat oblíbenou figurku ;)

Příkrmy od 8. měsíce

22.02.2015     ,     3 comments
Od osmého měsíce už dáváme 4 příkrmy denně. Ráno na svačinu ovoce, v poledne na oběd zeleninu, odpoledne na svačinu jogurt nebo puding a večer kaši. Mezitím kojíte nebo dáváte kojenecké mléko.

Tip na recept: Rajská polévka s kapáním nebo Mrkvová polévka. Obě polévky samozřejmě nesolíme pro děti do 1 roku. A po osolení si na nich pochutná celá rodina ;-)

Další recepty: Špenát se šťouchačkama a vejcem, domácí jogurt, svíčková omáčka (chystám recept)

Mám tady pro vás 2 tipy na domácí pudingy, ale teď s druhým dítětem už dělám stejně hlavně kupované. Složení se za posledních pár let hodně vylepšilo, tak už není důvod se bát zbytečných barviv a aditiv. Pokud přece jen chcete, tak tady jsou recepty:

Čokoládový puding

200 ml kojeneckého mléka (připraveného podle návodu na obalu, jen nemusí být převařená voda - tu stejně převaříte),3 vrchovaté lžičky kukuřičného škrobu (př. Gustin), 0,5-1 lžička kakaa na vaření (př. Carla), 1 lžička cukru (lépe třtinového ať je to zdravější)

Postup: V troše studeného kojeneckého mléka rozmíchejte škrob a kakao. Zbytek kojeneckého mléka přiveďte s cukrem k varu a přilijte rozmíchanou směs škrobu a kakaa v mléce. Vařte asi minutu, nalijte do misky a po zchladnutí podávejte :-)

Vanilkový puding

200 ml kojeneckého mléka (připraveného podle návodu na obalu, jen nemusí být převařená voda - tu stejně převaříte), 3 vrchovaté lžičky kukuřičného škrobu (př. Gustin), 1 lžička vanilkového cukru (já používám bio třtinový cukr s pravou vanilkou)

Postup: Podobně jak čokoládový puding. V troše studeného kojeneckého mléka rozmíchejte škrob a cukr. Zbytek mléka přiveďte k varu a přilijte směs. Vařte asi minutu, vlejte do misky a po zchladnutí podávejte.

A na závěr bych měla ještě pro vás malý tip. Přece jen pro malošky děláte jídlo zvlášť a ne vždy máte čas jídlo navíc vařit. Zeleninové, obilné i masové příkrmy se dají zamrazit. Takto je tam můžete mít třeba i měsíc a máte tak jídlo vždy po ruce. Pak je jen ohřejete ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě na optimální teplotu. A máte během pár minut navařeno.

Krásný den ♡♡♡

Diskuse

nový komentář
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem