Nejčtenější články

Univerzální návod na čepičku. Ten se pak dá rozšířit na sovičku nebo ušanku nebo nechat jen tak.
Někdy mi u klasických bábovek vadí, když jsou příliš suché. Proto jsem začala dělat tvarohové, které jsme...
Tvořeníčko pro děti od dvou let. Potřebujete k tomu lepidlo v tyčince, papír a krepák. Můžete takto...
Z tohoto receptu na domácí prášek do myčky jsem opravdu nadšená. Je to za pár korun, ekologické a navíc to...
Návod na jednoduché háčkované chňapky.

Jak podpořit imunitu dětí

23.03.2015     ,     2 comments
Dětem se imunita teprve tvoří. V podstatě až do 10tého roku věku. I déle, vlastně se nám vytváří celý život. Malinké děti, do jednoho roku imunitu mají vlastně hlavně z kojení. A i tato imunita není úplná. Těmto dětem by se neměly dávat žádné přípravky na podporu imunity. Mělo by se jít přírodní cestou. Kojit a dětem nad 6 měsíců můžeme rozmačkat jablíčko nebo banán. Dát jim vitamíny tou nejpřirozenější cestou.

Pro ty starší děti, které již nekojíme, je základ zdravá strava. Ta by měla být co nejpřirozenější. Základem by mělo být čerstvé ovoce a zelenina. Dále celozrnné pečivo (pozor na to kupované, ve většině případů je jen barevné- nejlépe si upéct svůj chlebík, který je mnohem chutnější než kupovaný, recept v článcích Recepty), luštěniny, pohanka, jáhly a zdrojem mnoha minerálních látek jsou oříšky(mandle, kešu, vlašské) a semínka (dýňové, slunečnicové, lněné)

Cukr v dětské stravě můžeme nahradit medem.

Ideální na podporu imunity je rakytník. Děda ho už řadu let pěstuje na zahradě a každý rok (až na ten letošní, kdy mu špatně rodil) nám dával šťávu vylisovanou z plodu rakytníku. Je dost kyselá, ale možná i díky ní, jsme zůstali každý rok zdraví a to celou zimu. Mému synovi jsem ji dávala trošku do čaje nebo šťávičky. Aby moc nešla cítit kyselost. Dívala jsem se, že se dá i koupit v různých lékárnách nebo obchodech se zdravou výživou, ale s tím zkušenost nemám. Kdyby někdo měl, může mi napsat. Pořád uvažuju, že bych ji koupit zkusila, když ho letos ze zahrádky nemáme.

Omezit bychom měli mléko a maso. Kvalitní jogurt nebo kefír příznivě ovlivňuje zažívání a tím i imunitu, proto jsou povoleny.

Důležitý je pohyb, ideálně být každý den na čerstvém vzduchu. Výborná je i jóga nebo podobný typ cvičení. Když budete cvičit doma, děti vás s oblibou začnou napodobovat a zacvičí si s váma.

Z bylinek je pro podporu imunity výborná Echinacea (ta ovšem pro děti alespoň od 2. roku věku), květ černého bezu, list maliníku, ostružiníku. Z květu černého bezu můžete v červnu připravit výborný sirup, který, když poctivě zakonzervujete, vám vydrží i celou zimu. Recept určitě napíšu. Pak ho můžete i malým dětem podávat jako šťávu nebo do čaje na oslazení.

Dalším tipem na podporu imunity je aromaterapie. Dejte do aromalampy vodu a k ní pár kapek tea tree, levandule, eukalyptu, borovice, citronu nebo jakéhokoliv oblíbeného 100% přírodního oleje. Provoníte krásně byt a podpoříte imunitu celé rodiny. Pozor na citron, ten používejte pouze, když víte, že nepůjdete na sluníčko.

Dostatek spánku. Všichni potřebujeme dostatečně spát. Spánek je pro imunitu naši i dětskou jeden z nejdůležitějších. A to hned po dobré náladě.

V poslední době se ukazuje, že šťastní lidé a optimisté, kteří mají dobrou náladu, jsou mnohem zdravější. Psychosomatika je mocná. Tělo vnímá naši náladu a podle toho reaguje. Pokud jsme pesimisti, něco nás hodně trápí nebo nejsme šťastní, jsme pak mnohem háklivější na nemoci, než pokud máme dobrou náladu a svět vidíme v těch světlejších barvách. Zamyslete se zrovna teď, jakou máte náladu, jak vám je. Myslete jen na přítomnost, v tom je kouzlo, přítomnost, ať je jakákoliv je teď a tady a ta vás dělá šťastným. Budoucnost ani minulost na vás nemusí mít vliv, protože existuje pouze přítomnost. Pokud se cítíte smutně, zkuste se tak necítit. Zkuste to změnit, zkuste se cítit šťastně. Narovnejte se, usmějte se a zkuste tak vydržet. Usmějte se tomu, že se jen tak usmíváte. Usmějte se na své děti, na svého partnera. Přeneste toto štěstí i na vaše děti.

Šťastná máma, šťastné dítě ♡♡♡

Diskuse

nový komentář
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem