Nejčtenější články

Přivoláváme jaro novou výzdobou. Z ruliček toaletního papíru vyrábíme narcisky, sněženky, tulipány a...
Zkuste si uháčkovat oblíbenou figurku ;)
Návod na jednoduché háčkované chňapky.
Medvědí česnek (Allium ursinum) je jarní bylinka, která se dá výborně využít v kuchyni. Jak a k čemu se...
Tvořeníčko pro děti od dvou let. Potřebujete k tomu lepidlo v tyčince, papír a krepák. Můžete takto...

Zahrádka na balkóně

29.05.2019     ,     0 comments

Na okně mi rostou stále plodící jahody, rukola a pažitka. Už se dokonce i jedna jahoda začervenala, tak doufám, že bude sladká, a že se k ní přidají další. Pažitka roste krásně a rukola mi už taky pomalu raší.

pažitka na balkóně

Pěkně mi roste i bazalka a tymián. Se synem jsme si zasadili slunečnice, které už mají pár centimetrů. Vlevo na fotce je bakopa, kterou dám časem do truhlíku a zavěsím, stejně tak i kopretinu

zahrádka na balkóně

Do truhlíku jsem ze semínek zasadila ředkvičky. Ty mají teď asi měsíc. Do druhého truhlíku jsem zasadila Vitálku, která se mi zdá, že zatím moc nevyrostla. Těšila jsem se na drobné květy, podobné slunečnicovým, tak třeba to ještě přijde.

redkvicky na balkone

Co roste zázračně rychle je hrášek. Projistotu jsem k němu zapíchla i klacíky, aby se měl po čem plazit. Tak doufám, že bude i plodit.

hrasek na balkone

Měsíční jahůdky vypadaly, že brzo uschnou, ale některé lístky uschly a druhé vyrostly a už se objevily i květy. Doufám, že se dočkáme jahůdek, které chutnají úplně stejně, jak jahody lesní.

jahody na balkone

Tak tyto rostlinky mi rostou na balkóně. Pořád mám tendenci pořizovat další. Už jsem zasadila i meduňku (ta mi roste i vevnitř) a chystám se na majoránku.

Pomocníka mám v tříletém synovi, kterého balkónové zahradničení ohromně baví. Sadí se mnou a pak poctivě zalívá dětskou konvičkou. Škůdce mám v roční dceři, která ráda rostlinky vytrhává a převrací květináče.

Jak se nám to časem rozrostlo?

balkon

 

mesicek hermanek

mesicek hermanek

balkonovky na balkone

Po měsíci:

balkonovky po mesici

Zjistila jsem, že bez hnojení se kytičkám na balkoně opravdu málo daří. Proto jsem koupila přírodní hnojivo. Ideální by byl vermikompostér, ale k tomu se teprve chystám. A opravdu, rostlinky krásně rostou.

Poslední dobou mi na ně jdou mšice, tak je stříkám pár kapkami mátového éterického oleje v 0,5litru vody v rozprašovači. Uvidíme, co bude dál.

Diskuse

nový komentář
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem