Nejčtenější články

Přivoláváme jaro novou výzdobou. Z ruliček toaletního papíru vyrábíme narcisky, sněženky, tulipány a...
Zkuste si uháčkovat oblíbenou figurku ;)
Návod na jednoduché háčkované chňapky.
Tvořeníčko pro děti od dvou let. Potřebujete k tomu lepidlo v tyčince, papír a krepák. Můžete takto...
Doteď jsem na balkóně věšela hlavně prádlo, ale letos jsem se rozhodla, že tam zkusím pěstovat bylinky,...

Nejčastější chyby při zavádění příkrmů

25.02.2015     ,     0 comments
Co je asi nejčastější chyba při zavádění příkrmů je netrpělivost. Dáme děťátku lžičku se zeleninou, kterou ještě nemělo a mu to nechutná, vyprskne to. Nebo se ušklíbne. No a my si myslíme, že mu to nechutná. Jenže děti potřebují mnohem víc času, než si zvyknou na novou chuť. Pokud chcete zavést nějaký příkrm, ale dítěti to "nejede", můžete to zkusit znova za pár dní. Četla jsem, že někdy potřebuje třeba 15 vyzkoušení chuti, než mu zachutná.

Jednou jsem jedla banán a má 8měsíční holčička, která moc banán nikdy nechtěla, měla o něj najednou velký zájem, tak jsem ji kousek dala, ale vyplivla ho. A tvářila se, že to je teda pěkný hnus Usmívající se. To ji ale nestačilo, a znova se na banán vrhla, ale zase ho vyplivlaUsmívající se tak se to opakovalo asi 5x, no a co se stalo po šesté - spapala ho Usmívající se no vůbec jsem tomu nevěřila. Od té doby má banánek moc ráda Usmívající se

Další chybou je množství příkrmu. V 6. měsíci spapá dítě asi 200 ml příkrmu na porci. Dítě si ale umí říct samo, takže odchylky mohou být. Pokud dítě už odmítá papat, ale nedojedlo celou připravenou porci, asi je dostatečně zasycené. Dejte mu třeba pak za dvě hodiny další porci. Třeba potřebuje papat míň a častěji.

Které potraviny jsou vhodné a které nejsou? V poslední době se to pořád mění. V současné době je prokázáno, že lepek by měl být ve stravě už od 5. měsíce pravidelně (stačí piškot) a měl by být zaveden nejpozději v 7. měsíci.

Jogurt se zavádí od 7. měsíce a tvaroh by se měl až od roku života. Obsahuje hodně bílkovin, které jsou těžko stravitelné pro tak malý žaludek.

Pokud kojíte a máte pocit, že dítě má často hlad, zkuste mu dát umělé mléko. Uvidíte, jak ho bude pít.. Třeba zjistíte, že už se Vám mléka netvoří tolik, aby to pokrylo celou dávku. Kojte pak třeba jen na zapití příkrmů.

Tak to bylo u nás. Měla jsem pocit, že mám pořád mléka dost, ale když jsem viděla, jak vypije celou lahvičku sunaru i po tom, co jsem ji nakojila, tak mi došlo, že už jí to nemůže stačit.

A ještě jeden poznatek. 6-měsíční dítě by mělo už umět spát celou noc, bez jídla. Pokud máte pocit, že dítě v noci často pije, zkuste mu nabídnout vodu z lahvičky. Třeba nemá hlad, jen se trošku potřebuje uklidnit.
Tak u nás to tak teda vůbec nebylo, ale kamarádka mi poradila, že mám zkusit místo kojení dát jen vodu. No a to pomohlo. Když se v noci probudí , tak zkusím první nabídnout lahvičku s vodou, trochu se napije, uklidní se a hned usne. Pak ji kojím kolem 4. hodiny. I to bych ráda posunula, ale teprve začínáme,tak ji zkusím dát čas.

A rada na závěr: Neposlouchejte žádné rady, které se vám nelíbí. Důležité je hlavně to, jak to cítíte vy sama.

Diskuse

nový komentář
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem