Nejčtenější články

Přivoláváme jaro novou výzdobou. Z ruliček toaletního papíru vyrábíme narcisky, sněženky, tulipány a...
Zkuste si uháčkovat oblíbenou figurku ;)
Návod na jednoduché háčkované chňapky.
Medvědí česnek (Allium ursinum) je jarní bylinka, která se dá výborně využít v kuchyni. Jak a k čemu se...
Tvořeníčko pro děti od dvou let. Potřebujete k tomu lepidlo v tyčince, papír a krepák. Můžete takto...

Kokosový olej

14.10.2018     , ,     0 comments

Kokosák

Kokosový olej jsem si oblíbila v prvním těhotenství a už asi 7 let patří neodmyslitelně do naší domácnosti.

Proč si ho pořídit?

Na kokosák mě přivedla kamarádka, která ho už v té době dlouho používala. Řekla mi, že se s ním maže po sprchování a občas si ho pak i trochu lízne. Co víc si přát, a to hlavně u dětí, které pořád něco zkoušejí. Tím zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nemusíte mít o ně strach. Tak jsem kokosák začla používat taky. Mazala jsem si s ním těhotenské bříško (nikdy jsem pak neměla problém se striema), a když se malý narodil, mazala jsem ho taky. Ne každý den, celkově si myslím, že dětská pokožka by se neměla mazat každý den. Takže ob dva až tři dny a doteď má pokožku krásnou. Jsem ráda, že jsem se nedala zmást reklamama na "toxic" kosmetiku a zůstala u kokosového oleje. Postupně jsem přidala i mandlový olej, někdy olivový a když kosmetiku tak třeba Weledu.

Pozitivní účinky kokosového oleje:

  • výborný jako maska na vlasy = vlasy navlhčete, promažte kokosovým olejem a nechte působit. Pak umyjte šamponem (raději dvakrát) - dodá vlasům lesk a vyživí je.
  • seborea - namažte dětem na hlavičku, nechte působit a pak hřebínkem vyčeště a hlavičku umyjte šamponem. Seborey se ihned zbavíte
  • jemné protizánetlivé účinky
  • lehká ochrana proti UV záření (ochranný faktor asi 4)
  • promazání po koupeli ( mažte na navlhčenou pokožku)
Jen upozorním, dávejte si pozor na kvalitu. Kvalitní kokosový olej musí být v BIO kvalitě, panenský a nerafinovaný. Musí být lisovaný za studena a pěstovaný z kontrolovaného ekologického zemědělství. Prozkoumejte etiketu. Vše by tam mělo být zmíněno. Dá se sehnat ve zdravých výživách i v drogeriích. 

Diskuse

nový komentář
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem