Nejčtenější články

Přivoláváme jaro novou výzdobou. Z ruliček toaletního papíru vyrábíme narcisky, sněženky, tulipány a...
Pokud chceme péct kváskový chléb, tak si musíme pěstovat kvásek. Je to jednodušší než se zdá. Jednoduchý...
Univerzální návod na čepičku. Ten se pak dá rozšířit na sovičku nebo ušanku nebo nechat jen tak.
Tvořeníčko pro děti od dvou let. Potřebujete k tomu lepidlo v tyčince, papír a krepák. Můžete takto...
Zkuste si uháčkovat oblíbenou figurku ;)

Jak si zjednodušit život

14.01.2018     ,     3 comments

Jak si zjednodušit a užívat život

V týdenním koloběhu - snídaně, do školy, do práce, ze školy, na kroužek, úkoly, večeře, uvařit oběd do práce, úklid - máme někdy pocit, že se opravdu zblázníme. A kde pak je náš vlastní život? Jen o víkendech? Nebo ta chvilka před tím, než usneme?

Tip č.1

Když si nastavíme budíček o pár minut dřív (a pravidelně budeme vstávat ve stejnou dobu), stihneme pak nachystat snídani, osprchovat se bez zbytečného stresu. Někdy můžeme nachystat snídani už den předem (namočíme vločky do mléka). A hlavně - vše děláme vědomě. Myslíme na to, co právě děláme a ne na to, co všechno nás ten den čeká (život v přítomném okamžiku). Užívejte si každou vteřinu společné snídaně s dětmi.

Tip č.2

Opravdu Vaše děti potřebují každý den chodit na kroužky? Baví je to vůbec? Nebylo by zábavnější trávit odpoledne společně třeba chystáním večeře nebo hraním her? Třeba by raději trávily čas s kamarády. Zkuste zredukovat kroužky opravdu jen na ty nutné a nechte si děti užívat života podle sebe.

Tip č.3

Plánujte. Mnohem klidněji se budete cítit, když budete vědět, co děti budou snídat, co budete večeřet a budete mít nachystány všechny suroviny předem. Navíc, při pravidelném plánování, budete mít v ledničce jen to, co potřebujete a nebudete zbytečně vyhazovat zkaženou šunku a jogurty.

Můžete si takto naplánovat celý týden (před velkým nákupem) společně s rodinou. Děti můžou dát tip, na co mají chuť.

Tip č.4

Veďte si deník, kde budete vše zapisovat, od jídla po zážitky, i třeba útratu. Vše v jednom deníku. Můžete si tam zapisovat i výsledky krokoměru. Stačí na to pár minut denně a budete mít přehled o všem, co potřebujete.

Tip č.5

Pro mě nejdůležitější je to, že si máme uvědomovat to, co každou chvilku děláme. Vytahujeme nádobí z myčky. Sledujeme, jak je hezky umyté. Dáváme ho (s láskou) do skříní, kam patří. Myslíme na nádobí a na to, co zrovna děláme. Nemyslíme na to, co nás čeká další den.

Tip. č.6 který mě napadl u tipu č.5 - zapisujme si důležité úkoly, co nás čekají

Cokoliv, co nás čeká a nechceme na to zapomenout, si nenecháváme v hlavě. Ale zapíšeme si to. V pondělí se musíme podívat po důležitém papíru v práci a víkend kvůli tomu máme zkažený, protože na to pořád myslíme? - zapište si to do bloku nebo deníku a tím na to můžeme přestat myslet. V hlavě Vám tyto myšlenky jen zabírají místo, stejně to v sobotu nevyřešíte myslením na to. V pondělí se do bloku podívejte a přečtěte si, co potřebujete udělat.

Nejlepší je, si věci napsat před spaním. Cokoliv, na co myslíte. Tím si hlavu vyčistíte od zbytečných myšlenek, které by se Vám při usínání honily hlavou a můžete klidně usnout.

Tip č.7 Stop Multitaskingu

Uvědomte si, že budete mnohem efektivněji pracovat a užívat si čas, když se zaměříte pouze na tu věc, co zrovna děláte. Nebudete odbíhat ani v myšlenkách.

 

To je zatím pár tipů. Zkuste je ;) Stojí to za to ;)

Diskuse

nový komentář
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem